AcasaAcasa  BTOB ROBTOB RO  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Descriere album Press Play!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
melodyforlife
Admin

Data de inscriere : 14/07/2012
Varsta : 21
Localizare : Dreamers town

MesajSubiect: Descriere album Press Play!    Dum Noi 11, 2012 10:52 pm

Se spune că, atunci când muzica buna te surprinde la o varsta destul de frageda, iti gasesti propriul gen de muzica pe care il vei place toata viata. Prima mea experienta cu acest tip de revelație muzicală a avut loc în timp ce o formatie americana de baieti a devenit cunoscuta la sfârșitul anilor 90, când un prieten de familie mi-a dat copii ale melodiilor "Backstreet Boys" și "I Want You Back", albumele de debut a celor de la Backstreet Boys și N'SYNC.
Am tinut cu trupele mele de baieti de la sfarsitul anilor 90 si inceputul anilor 2000, menținându file privind place de 98 Degrees, O-Town, LFO, Plus One, și alții, fascinat de aceste grupuri de dans care au imprumutat influente din discoteca, funk, Motown , latină, hip-hop, si muzica rock, adăparea-le pe toate în jos, în pop dance infecțioase. Mi-am pierdut interesul în boybands-a lungul anilor, chiar în jurul valorii de timp Dreamstreet a debutat, care este în jurul valorii de același timp, formula de boyband a fost dublat din nou pe sine și mai multă influență împrumut de la boybands, altele decât din exterior muzică, pierde scânteie e originala. M-am gândit depășit doar boybands și că vârsta de aur a fost de peste, dar cel mai nou album BtoB lui, "Press Play", a total ma adus înapoi la zilele de glorie ieftin boyband american.
Cele două piese de deschidere, "Press Play" (featuring G.Na) și conduce singur "WOW", mi-a dat flashback-uri pentru zilele în care singura modalitate de am putut asculta CD-uri a fost să se strecoare în camera fratelui meu și de a folosi sa-fantezie schmancy șase -discuri changer în timp ce el era plecat la antrenamentul de fotbal. De fapt, trei persoane diferite auzit-mi ascult "WOW" și în mod legitim crezut că am avut una din acele vechi Backstreet Boys albume afară. "U & I" este un fel de ieftin R & B-esque balada în cazul în care banda va izbucni unele scaune și conduce publicul în fluturând brațele lor înainte și înapoi pentru a bate. "My Girl" solicită în minte balade clasice sappy ", atâta timp cât Love Me", "Acest îți promit", și "I Want în felul acesta".
Ca nu cumva să credeți că acest album este doar o nostalgie-fest, le-am inclus câteva soi. "Eu nu știu nimic despre dragoste" îmi amintește un pic de succes SISTAR lui "Alone" (mai ales intro), cu un simt intens similară și inspirație disco. Piesa de umplere "Stand Up" este în venă de simplu anterioare BtoB lui, "Insane" și "Lips irezistibil" - ambele piese au fost ok, dar am cam uitat de ele în trezește de Infinit, U-KISS, și a lui B2ST reveniri. Se spune într-adevăr ceva despre cât de mult BtoB a crescut în ultimele luni când piesa puțin interesant pe "Joacă de presă" este la același nivel ca și single-urile lor anterioare.
Toate nostalgie deoparte, deși, în mod obiectiv album este bun. Sigur, am chicotit un pic atunci când "WOW", a încercat să mă convingă că "BtoB luat swag ta", și "Presă Joacă" nu este genul de album care este probabil să se încheie până pe oricine despre cele mai bune-de-ani-de preturi , dar sunetul voce fantastica si de productie este foarte bine gandit, joc la toate punctele forte BtoB lui și niciodată nu se ia prea în serios. Ei au descoperit un sunet neașteptat, care functioneaza cu adevarat pentru ei și le în afară de orice altceva am auzit în acest an. Sigur, știind că copilăria mea a fost atât de mult timp în urmă că muzica cu care am crescut este acum un joc cinstit pentru throwbacks retro mă face să mă simt un pic cam vechi, dar mă bucur să văd că se întoarcă în formă solidă astfel.

Descriere album Press Play!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: (☆▽☆) BORN TO BEAT (☆▽☆) :: Despre BTOB-
Mergi direct la: