AcasaAcasa  BTOB ROBTOB RO  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

[Trans/Interviu] 130913 Manualul lui Minhyuk

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ale Alecsa

Data de inscriere : 02/09/2013
Varsta : 19

MesajSubiect: [Trans/Interviu] 130913 Manualul lui Minhyuk   Sam Sept 14, 2013 1:12 pm

1. Daca ma vezi?

"Zambeste-mi luminos! Voi saluta pe cineva care-mi place cu zambetul ochilor mei."

Atunci cand vede pe cineva de care ii place, el isi va arata in mod natural zambetul ochilor. Cand il vezi pe Minhyuk si il saluti cu un zambet, starea lui de spirit va deveni in mod natural buna, dupa spusele lui. Minhyuk isi doreste ca oamenii sa fie capabili sa zambeasca atunci cand il vad.

2. Daca vrei sa-mi vezi zambetul ochilor?

"Impreunandu-ti mainile, incovoaie-ti umerii usor si leagana-ti corpul incet intr-o parte si-n alta'

Noi am intrebat, dupa acest interviu va fi publicat, cat de multi oameni vor folosi aceasta metoda pentru a-i vedea zambetul ochilor sai. Manualul lui Lee Minhyuk pare sa fie la fel de dificil ca o adevarata misiune. Unele persoane poate vor fi capabile sa perfectioneze aceasta tehnica si sa-i permita lui Minhyuk in mod natural sa-si arate zambetul ochilor din cauza unei bune dispozitii.

3. Cand ai vreo rugaminte la mine?

"Arata-mi pozitia si expresia faciala a pisicii din filmul 'Shrek'!!"

Aceasta misiune este usoara pentru fanii adolescenti. Minhyuk are o slabiciune pentru expresia pisicii din 'Shrek' cand ii este ceruta o favoare, iar atunci cand vede aceasta expresie el considera ca este intr-adevar adorabila si in mod inconstient va zambi. In mod contrar, este foarte dificil pentru fanele mai in varsta. "Este la fel si pentru noonas". Daca ma vrei pe mine, bineinteles ca va trebui sa faci asa, spune Minhyuk in timp ce arata a postura masculina.

Este vreo alta cale, daca tu intr-adevar nu poti face lucrurile de mai sus? Minhyuk incurajeaza pe toata lumea sa faca aegyo (sa se comporte adorabil). Nu exista lucru ca a nu fi capabil de a face aegyo doar pentru ca esti noona. Acest exemplu este ca o conexiune intre brate si muschi. In scopul de a primi ceea ce vrei, este intr-adevar imposibil sa faci aegyo? Minhyuk ne arata intr-adevar cum el poate 'cuceri inima unei femei'.

4. Daca vrei sa fii mai apropiata de mine?

"Noi trebuie sa avem o relatie astfel incat sa ne putem ajuta unul pe celalalt chiar si in cele mai dificile momente."

O relatie stabila ideala pentru Minhyuk este una in care ambele parti nu se evita una pe cealalta in momentele dificile si pot continua sa fie prieteni chiar in cele mai grele clipe. Pentru a putea mentine o astfel de relatie stabila, Minhyuk spune ca ambele partile trebuie sa fie capabile de a spune exact ceea ce simt si de a-si da unul altuia sfaturi sincere. In mod normal, el spera ca in cazul in care una din parti se simte impovarata, va putea fi sincera despre acest lucru. Calea de a fi apropiata de Minhyuk este sa va gasiti timp sa interactionati unul cu celalalt, si va fi si mai rapida aceasta cale daca aveti si interese comune.

Asa ca, in continuare, va vom spune care sunt interesele lui Minhyuk! Nu conteaza daca este vorba de un film, drama, un musical sau un spectacol, lui Minhyuk ii place toate si adora sa mearga in diferite locuri pentru a explora. Singurul interes diferit pe care il are fata de fete este sportul. Nu se refera la faptul ca vrea sa faca sport cu voi, dar i-ar placea sa mergeti sa vedeti un meci impreuna cateodata. Minhyuk a observat ca din ce in ce mai multe fete au dezvoltat un interes fata de baseball recent.

In cele din urma, pentru toti fanii pasionati, o nota importanta pentru manualul lui Minhyuk. 'Ego-ul lui Minhyuk nu poate fi ranit. Nu conteaza ca este vorba de o partenera sau o prietena, ego-ul meu este foarte important. Chiar daca nu sunt o persoana egoista, daca imi ranesti orgoliul, voi deveni foarte distant." Asa ca el roaga pe toata lumea sa-i foloseasca manualul cu foarte mare atentie.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
L.Minhyukro

Data de inscriere : 12/09/2012
Varsta : 25
Localizare : Hongdae

MesajSubiect: Re: [Trans/Interviu] 130913 Manualul lui Minhyuk   Lun Sept 16, 2013 4:10 pm

ooo da.. sagetatorul .
mdea.. in mare parte  semanam ...
si da ..pentru un sagetator(indiferent de sex) .. cel mai bun cadou e o"vacanta" plimbari..da ne place sa exploram.  

"Arata-mi pozitia si expresia faciala a pisicii din filmul 'Shrek'!!"- cu faza asta..chiar m-a facut curioasa... are cineva un video cu aceasta pisica?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[Trans/Interviu] 130913 Manualul lui Minhyuk
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: (。♥‿♥。) MEMBRI (。♥‿♥。) :: *:;,.★ ~☆・:.,;*Lee Min Hyuk (이민혁)*:;,.★ ~☆・:.,;* :: Noutati-
Mergi direct la: