AcasaAcasa  BTOB ROBTOB RO  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

[The Star] BTOB: "BEAST-hyungs ne-au rugat sa scriem un cantec pentru ei"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ale Alecsa

Data de inscriere : 02/09/2013
Varsta : 19

MesajSubiect: [The Star] BTOB: "BEAST-hyungs ne-au rugat sa scriem un cantec pentru ei"   Lun Sept 16, 2013 5:05 am

Candva aveau o imagine de iubiti afectuosi ce semanau cu niste papusi, dar acum BTOB s-au intors cu o imagine feroce. Un un ritm liric si o muzica funky, chiar o melodie dulce, BTOB au facut incercari diferite cu fiecare album, iar acum s-au intors pentru o arata inca o noua transformare in materie de aspect si stil muzical.

"Imaginea existenta a celor de BTOB a fost intodeauna una prietenoasa. De data aceasta, insa, noi am lucrat din greu pentru a va arata o alta aura a noastra, complet diferita. Noi am exersat zilnic, am fost in sala de antrenament si am lucrat foarte mult la partile la care nu eram chiar atat de buni", spune Minhyuk.

Lansand cel de-al treilea mini album al lor, 'Thriller', si daca ati asculat intregul album, puteti simti pasiunea membrilor BTOB. Rapper-ii trupei: Minhyuk, Ilhoon si Peniel, si-au aratat intr-adevar progresul rapid asa cum si-au gasit o existenta unica in fiecare cantec, subliniind distinctia dintre voci. Solistii trupei si-au aratat sarmurile imbunatatite ale vocilor lor, creand o sinergie superba pentru melodiile albumului.

"Pentru acest album, abilitatile de rap ale lui Minhyuk pot fi vazute cu certitudine. In concluzie, ascultatorii se vor indragosti cu siguranta de acest album. Sunt foarte mult si surprins pentru ca Minhyuk isi poate arata abilitatile uimitoare de a face rap", spune Eunkwang.

"Defapt, pana la acest ultim album, rolurile lui Peniel si al meu era oarecum vagi. Asa ca, Peniel si cu mine am muncit foarte mult la rap pentru acest album. Rezultatul este ca noi am putut trasa o linie clara intre rapper-ii trupei si solisti, lucru care ne ajuta in mentinerea unei balante si aducand, in acelasi timp, echipei noastre mai multa culoare, producand un album de foarte buna calitate", continua Minhyuk.

Pentru acest album, membrii au contribuit la scrierea a 5 cantece din 6. In mod special, cantecul compus de Im Hyunsik, 'Star', a fost inclus, atfel incat el si-a aratat potentialul de viitor compozitor prin intermediul acestui album.

"Hyunsik-hyung cunoaste fiecare nuanta a vocilor noastre asa ca el intelege foarte bine care parte ar trebui cantata de un anumit membru. Pentru albumele trecute, noi am cantat inainte ca partile noastre sa fie stabilite. Dar de data aceasta, Hyunsik-hyung a fost cel care ne-a desemnat partile, si asta se pare ca ne-a ajutat mai departe in a ne arata propriile nuante ale vocii", spune Sungjae.

Membrii BTOB si-au exprimat satisfactia fata de Hyunsik, care a fost primul care a preluat conducerea pentru acest album: "El ne respecta si ofera indicatii, si consider ca acesta este motivul pentru noi i-am urmat instructiunile. Mai mult decat atat, atmosfera a fost comfortabila si asta a parut sa ne ajute in a ne arata abilitatile atunci cand inregistram cantecul", adauga Minhyuk.

Hyunsik apoi a continuat: "Noi suntem intotdeauna agitati de fiecare data cand inregistram pentru cantec. Asa ca este mai greu pentru noi sa ne aratam adevaratele capacitati. De data aceasta, insa, din moment ce este cantecul meu, le-am spus sa faca acest lucru intr-o maniera comfortabila, si asta s-a parut ca ne-a ajutat foarte mult."

Devenind un subiect picant faptul ca Hyunsik lucreaza cu Lee Kikwang din BEAST pentru o melodie de pe album, 'Why', Hyunsik a explicat: "Lucrez in aceeasi camera de productie ca si Kikwang-hyung, asa ca este mai usor pentru noi sa lucram impreuna. De fiecare data cand ne pregatim albumele, noi le vom asculta albumele membrilor BEAST, si cateodata chiar scriem cateva ceva pentru ei. Acest lucru este reciproc; membrii BEAST vor asculta albumele noastre si vor scrie cate ceva pentru noi, de asemenea. 'Why' nu a fost scris din cauza muncii noastre. Am scris cantecul impreuna intr-un mod comfortabil, dar de amuzament", explica el.

Noi suntem curiosi de indiciatiile ale acestor doi sau trei membrii care au scris si/sau au compus cantecul.

"Noi vom discuta si scrie intr-o camera. De obicei, noi producem melodia inainte de a scrie versurile, dar pentru 'Why', fiindca melodia suna ca 'Why Why Why', am decis sa o numim inainte de a ne gandi la versuri. Dupa ce am scris versurile, Kikwang-hyung va modifica cateva improvizari la ele. Noi am lucrat in acest fel, luand ambele viziuni in considerare."

Ce sfaturi v-ar da BEAST?

"Inainte de a decide cantecele pentru album, membrii BEAST le-ar asculta. Cand ne roaga sa le scriem un cantec data urmatoare, ne simtim foarte bine. (Vei scrie unul pentru ei?) Bineinteles ca mi-ar placea acest lucru", spune Hyunsik.

Inainte de comeback-ul lor, BTOB au pre-lansat un cantec de pe album, 'When I was your man' mai degraba prin intermediul unor emisiuni radio decat inregistrare muzicala. A fost o idee originala destul de buna pentru a arata publicului o 'muzica de ascultat', si pentru a se folosi de noile tehnici de marketing.

In materie de muzica, stil, performante si chiar promovarea albumelor, noi intotdeauna putem astepta de la BTOB tot ce e mai bun in viitor.

"Ne-am ascutit cutitele in timpul perioadelor libere. Cu scopul de a rasplati asteptarea tuturor, BTOB vor lucra perfect de la inceputul noului an pana la sfarsitul acestuia. Asa ca va rog sa fiti alaturi de noi", incheie Minhyuk.

cr: Tumblr.

- Roca.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[The Star] BTOB: "BEAST-hyungs ne-au rugat sa scriem un cantec pentru ei"
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: (☆▽☆) BORN TO BEAT (☆▽☆) :: Noutati-
Mergi direct la: