AcasaAcasa  BTOB ROBTOB RO  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

[Herald Corp] Crescand in fiecare zi, BTOB va surprinde pe toata lumea(Interviu)17.09.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ale yoana

Data de inscriere : 13/09/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: [Herald Corp] Crescand in fiecare zi, BTOB va surprinde pe toata lumea(Interviu)17.09.2013   Mar Sept 17, 2013 9:42 am

Crescand in fiecare zi, BTOB va surprinde pe toata lumea

BTOB a intrat in industria divertismentului anul trecut cu melodia ‘Insane’.
Azi, cei cu farmecul tineresc si carisma, au revenit cu un aspect puternic. BTOB a lansat cel de-al treilea mini album in 9 septembrie. A fost un album care a aratat fetele diferite ale membrilor.
In special, cei 7 membri BTOB, s-au transformat din baietii cuminti, adolescenti, in baietii maturi si sexi . Performantele lor ne-au aratat abilitatile precise ale dansului.

Nu mai suntem adolescenti

‘’Ne-am pregatit foarte mult, pentru a arata o transformare radicala. Putem spune, ca acesta este un album in care BTOB a contribuit foarte mult: de la concept la versuri’’ –Eunkwang

Membrii au luat parte personal la producția melodiilor, aratand muzicalitatea lor. ‘Why’ a fost compusa atat de Lee Kikwang (BEAST), cat si de Im Hyunsik. Lee Minhyuk si Jung Ilhoon, au contribuit si ei la scrierea versurilor.
La fel ca nivelul de activitate in producerea albumului, pentru BTOB, acesta are o semnificatie mai profunda. In special, pentru Hyunsik care a compus primul sau cantec.

‘’De fapt, noi, aveam de gand sa introducem doar o melodie, dar a fost foarte uimitor pentru mine sa includ 2 melodii pe acest album. Productia melodiei a mers bine, iar eu am reusit sa exprim propriile noastre ganduri, in ea. In viitor, vreau sa incerc sa produc o melodie foarte trista’’ –Hyunsik

Acest album a fost de asemenea, o motivatie pentru membrii de a-si arata talentul muzical, si in urmatorul album.

Cuvantul cheie pentru acesta melodie este ‘Puternic’.

‘’ Se pare ca mai avem de aratat un aspect puternic. Prin urmare, in scopul de a ne arata partea maculina, fiecare dintre noi, am exersat foarte mult. Puteti observa asta, incepand cu coafura noastra.’’ – Minhyuk

‘’Am facut performantele noastre pentru aceasta melodie, mai puternice. Are ceva demonic. Pentru coregrafie, avem si ceva amuzant. Melodia aceasta a fost inspirata din productia lui Tim Button. Coregrafia reproduce atmosfera din filmele ‘Ghost Bride’ si ‘The Night before Christmas.’’ – Eunkwang

Sa castigam recunoasterea muzicala. Acesta este scopul nostru.

BTOB este un grup de idoli cu cele 2 calitati: cantatul si producerea aptitudinilor.

‘’Chiar daca noua ne pasa cum aratam, speram sa fim BTOB care face cele mai bune performante live. Nu vrem sa ne limitam la performantele pe scena. Dam tot ce putem si la competitii. Daca suntem capabili sa emancipam ca ‘Ei pot canta foarte bine, de asemenea’, ne vom considera fericiti/norocosi.’’ – Ilhoon

Membrii trupei au credinta si incredere in propriile capacitati. Si asta ii face constienti de faptul ca trebuie sa lucreze mai mult, pentru a-si atinge obiectivele.

Dar cum trupele de idoli sunt tot mai multe, rezultatele si asteptarile variaza intr-o gama larga. Este obisnuit ca idolilor sa li se spuna ca sunt ‘incapabili’. In orice caz, a trecut 1 an de la debutul lor, si cum drumul pe care paseste BTOB este lung, este greu sa prezicem rezultatele.

La un moment dat, membrii au fost nerabdatori si lacomi. Dar acum, nu le mai pasa de acestea, si incearca sa se distreze pe scena.

‘’Anul trecut, a fost ceva serios. Acum, nu trebuie sa ne grabim. Credem ca daca cresti incet, este un lucru bun. Nu vom fi mai fericiti daca ajungem chiar in top?’’ –Hyunsik

‘’Broasca sare mai departe din ghemuit decat din picioare. Credem ca BTOB trebuie sa fie asa (ca broastele) pentru a obtine ce vrea. In loc sa sarim sus, ne vom ridica incet incet.’’ –Changsub
Membrii BTOB sunt sarguinciosi in munca lor. Au motivele lor pentru a fi cu profil redus, si au motivele lor sa creasca, de aceea sunt tot timpul ocupati. Acestea reies din credinta si increderea ca vor face mai bine in viitor.

‘’A trecut mult timp de cand nu am mai urcat pe scena. Suntem recunoscatori ca au venit multi sa ne sustina. A fost un sentiment de usurare si incurajare prin sustinerea fanilor. Am simtit entuziasmul. Suntem foarte fericiti sa urcam pe scena, din nou.’’ - BTOB

• -
Este sigur sa ii sustii pe BTOB

BTOB este cunoscut si peste mari. In Tailanda, membrii BTOB sunt intampinati de fani in aeroport, fiind o multime de fani, acesta se aglomereaza, punandu-i in dificultatea de a nu se putea misca in aeroport. Fanii chiar au cantat melodiile in coreeana si presa a fost incantata, de asemenea.

Membrii au fost surprinsi sa vada o asemenea situatie, neuitand multumirile recunoscatoare.

‘’Ca un coreean, ma simt mandru. Am fost socati sa vedem fanii care au venit sa ne sustina. Ne-au ajutat sa castigam mai multa incredere in noi si mai multa putere. In special, atunci cand noi nu putem sa ne vedem fanii, am avut mai multa energie si am facut antrenamente din greu. ‘’ –Sungjae

‘’Ne-am simtit ca si cantareti; primim putere incepand cu fanii. Cateodata ne simtim obositi, petrecandu-ne noaptea lucrand la programul nostru, dar vazand fanii care asteptau afara de mult timp si sustinandu-ne, ne-au facut mai puternici.’’ - Peniel

Baietilor le-au crescut capacitatile, pe plan extern si intern. In loc sa creasca individual, BTOB creste ca o echipa.

Gandurile noastre, in special, managementul nostru a devenit mai profund. Intotdeauna spunem ca trebuie sa dam tot ce putem, ceea ce i se potriveste la toata lumea. ‘’ -Hyunsik

Cum timpul trece si visele devin mai mari, membrii devin mai apropiati unul cu celalalt.

‘’Scopul nostru a fost unul mare, inca de la debut. Toti membrii sunt meniti sa ajunga impreuna in varf. Nu ne concentram pe un singur loc, dar vrem sa producem melodii, sa cantam, pe masura ce imbatranim.’’ –Eunkwang

‘’De asemenea, vrem sa ne concentram pe present, decat pe viitor. Suntem de parere ca intelegand cu precizie si concentrandu-ne pe situatia actuala, este cel mai important lucru. Daca vrem ca visele noastre sa devina realitate, trebuie sa dam tot ce putem. De aceea, vom da tot ce putem la fiecare performanta.’’ – Changsub

Membrii BTOB, care vor sa faca muzica, care le place, si cei care fac muzica pentru a obtine recunoasterea ca si niste cantareti, acestia sunt membrii BTOB si obiectivele lor.

‘’Vrem sa lansam albume, de calitatea cea mai buna. Pana acum, a fost asa, in viitor la fel, vrem sa crestem intr-o buna maniera. Intr-o zi, va vom arata un BTOB, care va creste atat de maaaaaaare!’’ - Changsub
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[Herald Corp] Crescand in fiecare zi, BTOB va surprinde pe toata lumea(Interviu)17.09.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: (☆▽☆) BORN TO BEAT (☆▽☆) :: Noutati-
Mergi direct la: