AcasaAcasa  BTOB ROBTOB RO  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

[TV Daily] BTOB: "Noi am facut toate pregatirile, si tot ce a mai ramas acum, este doar saltul"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ale Alecsa

Data de inscriere : 02/09/2013
Varsta : 19

MesajSubiect: [TV Daily] BTOB: "Noi am facut toate pregatirile, si tot ce a mai ramas acum, este doar saltul"   Joi Oct 03, 2013 4:49 am

Grupul BTOB s-a schimbat. Ei au batut la usile industriei de diverstiment in martie 2012 si au alergat continuu timp de aproape 2 ani, incepand din acea zi. Chiar daca ei au inca anumite lipsuri, prin intermediul noului lor album, BTOB au facut un pas mai aproape de a deveni artisti care-si inteleg propriile preferinte muzicale.

BTOB si-au lansat noul album, 'Thriller', in septembrie, facand o revenire pe scena muzicii dupa aproape un an de absenta. In fiecare luna, noi vedem grupuri de idoli care incearca concepte noi in industria divertismentului. Intr-un mediu atat de competitiv, grupurile de idoli se gasesc, cu siguranta, pe ei insisi acaparati de nerabdare si nesiguranta in legatura cu viitorul lor.

In ciuda acestui fapt, BTOB s-au folosit de aceasta situatie in avantajul lor, creandu-si o fundatie muzicala solida, asa cum au si spus: acesta este "un album care ne ajuta la dezvoltarea personala."

"Participarea membrilor BTOB pentru cel de-al treilea album al lor este de departea cea mai ampla. De aceea noi ne simtit atat de atasati de el. Am devenit nesiguri pe noi in timpul unui an de absenta, asa ca am muncit foarte mult ca sa ne depasim nesiguranta. Cred ca acest lucru ne-a ajutat foarte mult in dezvoltarea personala", dezvaluie Seo Eunkwang.

"A fost telul meu sa adaug propriile mele cantece in acest album. Prin urmare, sunt foarte fericit. 'Star' a fost scris in perioada noastra de training. De fapt, am avut intentia de a-l adauga pe albumul recent lansat de BEAST, dar din moment ce acest cantec este mai potrivit pentru 'culoarea' BTOB, noi am decis sa il includem pe albumul nostru", spune Im Hyunsik.

De asemenea, 'Why' a fost un cantec compus de Im Hyunsik si Lee Kikwang, care a atras atentia fanilor. "Stiu cum sa compun si Kikwang-hyung a fost primul care a propus sa folosim aceeasi camera de compozitie. Multumita lui, pot produce diferite genuri de cantece, altceva decat (cantecele pe care le-am produs) atunci cand sunt singur. Este o experienta foarte buna. Surprinzator, cantecul a fost foarte bine primit, asa ca 'povara' mea de a ma descurca mult mai bine in viitoarele albume si ea.", continua Im Hyunsik.

Pentru ca Im Hyunsik sa infatiseze vocile diferite ale fiecarui membru, s-a dedicat mult timp studiului muzicii. Asta s-a intamplat din cauza ca Hyunsik vrea sa evolueze intr-un artist in adevaratul sens al cuvantului, nu doar sa-si vada cantecele aparute intr-un album.

Oricum ar fi, asteptarile mari primite de ultimul album BTOB nu s-a datorat numai faptului ca membrii s-au implicat individual in producerea lui, dar si pentru ca imaginea lor a avut o schimbare de 180 de grade. BTOB au avut, de obicei, o prestanta tinereasca. Oricum, cu acest nou album, BTOB au facut o revenire surprinzatoare cu latura lor masculina.

"Defapt, am fost de acord cu totii sa aratam o latura masculina si sexy. Acestea fiind spuse, noi nu vrem sa ne aratam doar masculinitatea. Chiar daca asa pare acum, noi inca avem imaginea 'ticalosi' din timpul 'Wow' si 'Second Confession'. Noi chiar vedem raspunsuri surprinzatoare din partea multor oameni care ne-au urmarit performanta, dar este ceva la care ne-am asteptat. Noi vrem sa le aratam ca BTOB poate avea un concept masculin, asa ca am muncit cu mai multa determinare", spune Yook Sungjae.

"Coregrafia pentru 'Thriller' a fost inspirata de 'I'm a legend'. Dupa ce am observat cum se comporta zombies, l-am numit 'Dansul Zombie', dar a fost oarecum modificat de fani, care l-au numit 'Dansul Grupului de Gaini'. Prin urmare, aceasta coregrafie pare ca-si arata atat inclinatia originala, cat si amuzamentul in acelasi timp. Provoaca dependenta.", explica Lee Changsub.

In cele 60 de minute alocate acestui interviu, BTOB si-au arata aspiratiile cu privire la muzica mai mult decat ne-am asteptat. Spre sfarsitul acestui interviu, noi am intrebat la ce emisiune si-ar dori BTOB sa participe, si au ales KBS 'Immortal Songs.' 'Immortal Songs' este un program destul de faimos care arata talentele ascunse ale unui muzicieni competenti, dar si a idolilor.

"Motivul pentru care vrem sa participam la 'Immortal Songs' este pentru ca vrem sa ne aratam abilitatile ca si vocalisti. Noi suntem genul de persoane care se distreaza atunci cand compun cantece. Asa ca, daca noi chiar avem sansa sa participam la emisiune, cred ca o vom astepta cu nerabdare, in loc sa ne simtim impovarati.", spune Lee Minhyuk.

Pana in acest moment, BTOB a aratat intr-adevar stiluri diferite, dar drumul spre viitorul lor este inca lung. Cand au fost intrebati care este ultimul lor tel ca si cantareti, ei au raspuns ca vor sa fie un grup care se intinde peste generatii. Noi ne intrebam, oare BTOB va continua sa promoveze si sa-si urmareasca propriile culori muzicale, aftel incat sa zboare peste generatii ca si vantul?

"O broasca sa ghemuieste inainte sa sara. Acest nou album este probabil cel mai bine pregatit de BTOB de pana acum. Daca ne ascultati primul abum, veti simti ca am progresat foarte mult in fiecare zi si ca BTOB si-au gasit propriile culori. Prin urmare, acest album este si mai pretios. In ultima vreme, fanii au promovat treptat BTOB pe plan muzical. Multumita lor, ne-am gasit noi sperante si visuri, la fel si increderea ca vom avea succes. Tot ce a mai ramas acum, este saltul.", explica membrii BTOB.

Source: TV Daily

- Roca.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[TV Daily] BTOB: "Noi am facut toate pregatirile, si tot ce a mai ramas acum, este doar saltul"
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: (☆▽☆) BORN TO BEAT (☆▽☆) :: Noutati-
Mergi direct la: