AcasaAcasa  BTOB ROBTOB RO  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

[Revista IZE] BTOB: Povestile lui Ilhoon si Sungjae.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ale Alecsa

Data de inscriere : 02/09/2013
Varsta : 19

MesajSubiect: [Revista IZE] BTOB: Povestile lui Ilhoon si Sungjae.   Vin Oct 11, 2013 8:50 am

Jung Ilhoon:

Hanja: Natiune - Zhen, Stabil - Yi, Contributie Xun. Centrul 'Yi' este numele nostru comun de familie, transmis la generatia noastra.

M-am nascut in Seoul, pe data de 14 octombrie 1994 si am fost crescut in GyeongGiDo. Am o sora mai mare, care este mai mare ca mine cu 4 ani. Este cunoscuta de oameni ca solista JOO. Desi este o cantareata, eu o tratez ca pe orice alta noona. Compania noastra si compania surorii mele si apropiate una de cealalta, asa ca luam pranzul impreuna destul de des.

Eram intial un introvertit si ma rusinam destul de des, dar din cauza membrilor, m-am schimbat foarte mult. Am devenit mai activ. Un alt lucru care s-a schimbat la mine a fost ca am devenit mai pur decat eram inainte. Simt de parca as avea o aura mai alba acum. (Rade).

Sunt apropiat de membrul Teen Top, Niel. Am auzit ca Niel a spus "Esti urat~ Ilhoonie" la Mnet 'MCountdown." Nu vreau sa aud aia de la tine!

Sungjae glumeste spunand ca ma place in fiecare zi. Sincer sa fiu, este o tortura doar pentru o persoana. (Rade). Fara sa se spele, el vine la patul meu si ma deranjeaza. (Sungjae: Este ca si cum un tata beat vine si-si deranjeaza copilul. Ilhoon: Ah~ Spala-te inainte sa vii~). Si daca nu e nici un raspuns, de obicei, oamenii vor inceta sa mai faca acel lucru deoarece nu mai este amuzant. Dar Sungjae e o exceptie. Rabdarea lui e cu adevarat uimitoare. A spus ca arat ca un raton asa ca ii place mult de mine. Dar nu arat ca unul.

Am devenit un subiect de discutie prin intermediul unui video pentru cantecul 'Giyomi' si am facut asta chiar si la 'Weekly Idol'. Pentru mine, cantecul 'Giyomi' este in cele din urma destul.

Vreau sa-mi arat latura carismatica. De mult timp, imi plac rapperi ca Kanye West, Jay-Z, Eminem. Am cantat in ultima vreme cantecul 'Hot Wings' al seniorilor de la Dynamic Duo. Imi place ca beat-ul cantecului este o legatura stransa intre cei doi si are un ritm vioi.

Motto-ul meu a fost "Timpul este aur". Inseamna ca trebuie sa ne folosim timpul eficient. Sper ca toata lumea sa-si aduca aminte de Jung Ilhoon ca un intreg.

Yook Sungjae:

Hanja: Teren - Lu, Cer Instelat - Xing, Material - Jae. Fi o persoana care straluceste ca o stea.

M-am nascut pe 2 mai 1995 si am fost crescut in Seoul. Am o sora mai mare ca mine cu 3 ani, dar studiaza in strainatate asa ca nu ne intalnim prea des. Noona m-a machiat inca de cand eram mic, si imi placea cand oamenii imi spun ca aratam bine. Cred ca noona este cea care m-a influentat sa devin cantaret.

Cand aveam 16 ani, erau momente cand oamenii ma confundau cu seniorul Seo InGuk. Acum ca am mai avansat in varsta si trasaturile faciale mi s-au schimbat, nu se mai intampla acest lucru. (Ilhoon: In timpul perioadei de training, cand Sungjae a intrat pentru prima oara (in companie), am crezut ca seniorul Seo InGUk a venit, si chiar l-am salutat.). Eram foarte timid atunci, toata lumea credea ca sunt tacut, pur, cuminte si harnic. Dar acum, "maknae-ul este in varf." (Rade). Liderul Eunkwang-hyung este foarte indulgent fata de mine. Acum ca am intalnit diverse persoane din cauza meseriei mele, trebuie sa fiu mai activ in ce priveste comunicarea cu ei, si acesta este motivul pentru care am inceput sa vorbesc mai mult.

In 'Weekly Idol', am devenit faimos cu numele de 'idolul care si-a pierdut infatisarea' dupa jocul cadrului de plastic. Nu am avut niciun gand in timp ce-l spargeam. Daca as fi avut vreun gand, nu as fi reusit la acel joc. De aceea am facut-o. (Rade). Membrii au fost la 'SNL Korea', dar din moment ce sunt minor, nu am putut aparea la spectacol. Am regretat. Dar inca o data, este un lucru bun ca nu am avut vreo performanta acolo. Din moment ce am o lacomie foarte mare, probabil as fi dat tot ce-as fi avut mai bun fara sa gandesc prea mult.

Asta s-ar putea sa fie un soc pentru multa lume, dar imi place sa pescuiesc.

Nu sunt dependent de niciun fel de mancare in ultima vreme, dar a fost o perioada cand eram obsedat de iaurt. Am mancat 16 cutii de iaurt pe zi.

De obicei nu repet dansurile trupelor de fete, dar dansul lui Sunmi-senior, '24 hours', a fost foarte bun, asa ca l-am dansat. M-am uitat la performanta ei mai mult decat la a noastra. Imi place ca are o anume aura de raton. Ilhoon-hyung arata ca unul si am vrut sa-i spun ca e adorabil. Oricum, Ilhoon-hyung a spus ca e enervant, asa ca am simtit ca sunt intr-o relatie de dragoste, in care dragostea vine doar dintr-o singura parte. (Rade).

Source: Magazine ize

- Roca.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[Revista IZE] BTOB: Povestile lui Ilhoon si Sungjae.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: (☆▽☆) BORN TO BEAT (☆▽☆) :: Noutati-
Mergi direct la: