AcasaAcasa  BTOB ROBTOB RO  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

[Newsen] Comeback-ul BTOB...Nu sunt un grup predictibil!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ale Alecsa

Data de inscriere : 02/09/2013
Varsta : 19

MesajSubiect: [Newsen] Comeback-ul BTOB...Nu sunt un grup predictibil!   Dum Feb 23, 2014 8:40 am

BTOB si-au exprimat aspiratia de a deveni muzicieni cu mult inainte de comeback-ul oficial.

Astazi (17 februarie), BTOB au avut o conferinta de presa pentru a sarbatori lansarea celui de-al 4-lea mini album.

In aceasta zi, printre multimea de reporteri, BTOB au dezvaluit pentru prima oara performanta pentru cantecul ce a denumit si albumul, 'Ddui Ddui Bbang Bbang'. Acest cantec a fost produc de Brave Brothers si versurile glumete lasa imediat o impresie puternica ascultatorilor.

In ciuda tempo-ului mediu al piesei, BTOB danseaza cool pe aceasta melodie. Partile de rap intense ale membrilor Jung Ilhoon si Lee Minhyuk ofera grupului si mai multa popularitate. Nu a trecut mult timp dupa lansarea melodiei si a celui de-al 4-lea mini album in jur de miezul noptii, si au intrat imediat in topurile muzicale.

Seo Eunkwang a vorbit putin despre gandurile lor: "Suntem extrem de emotionati ca am reusit sa avem un comeback. Oricum ar fi, noi vom munci din greu pentru a da tot ce avem mai bun pentru fani. Astept cu nerabdare spectacolul de revenire." Yook Sungjae a continuat: "Defapt, noi ne-am decis sa folosim un alt mod de abordare al inregistrarii. Spectacolele care contin canapele sau scaune sunt foarte cool. Se simte diferit cand ne vedem inregistrarea."

Lee Minhyuk si-a declarat scopul: "Ne-am pregatit cu atentie si am avut multa ambitie pentru acest comeback, asa ca speram sa avem rezultate bune. Mai mult decat atat, cel mai importat tel al nostru este sa fim cu un pas mai aproape de a fi recunoscuti de un public cat mai larg. Ne-am pregatit din multe puncte de vedere, si speram ca toata lumea va anticipa comeback-ul nostru", spune el.

In loc sa-si faca griji pentru competitia dintre trupe, BTOB au pus pe primul loc muzica pe care ei o produc - o muzica care captureaza publicul tinta cu ajutorul sarmurilor membrilor. Lee Minhyuk a explicat: "Noi avem propriile culori. Cand ne vedeti, veti observa ca noi nu doar intram pe scena. Este culoarea trupei sa prezentam o calitate foarte buna, o atmosfera interesanta si vesela" si "Melodia in sine te prinde foarte repede. Noi, cand am ascultat prima oara cantecul, refrenul a continuat sa rasune in urechile noastre." Lee Changsub a adaugat: "BTOB are doar o singura culoare. Nu stiu ce s-ar intampla daca am aduna toate culorile la un loc, dar BTOB are propria culoare. Este vorba de o culoare pe care doar BTOB o poate oferi."

Astazi, BTOB nu au oferit un spectacol obisnuit al unei trupe obisnuite de baieti, ci au oferit un spectacol al unor muzicieni capabili. Vorbind despre promotiile ce vor urma, Im Hyunsik a explicat: "De fiecare data cand lansam un album, noi ne vom implica in tot ce tine de el. La fel s-a intamplat si cu acest album, deci este un album la care au participat toti membrii. Noi am scris si am compus cantecele de pe ultimul album, de asemenea. Avantajul nostru este ca suntem o echipa care chiar iubeste muzica. In ceea ce priveste lansarile viitoare, vrem sa dam tot ce avem mai bun. Nu doar in privinta albumelor, dar vom oferi de fiecare data o noua latura a noastra, si vom participa si la albumele altora artisti, de asemenea.

El a continuat: "Sper ca oamenii nu vad BTOB doar ca un simplu grup de baieti. Speram sa auzim cuvantul 'muzicieni' in jurul numelui nostru. Vom munci din greu la muzica pe care o facem, astfel incat sa nu ne fie rusine sa ne numim 'muzicieni'" si "Ne vom stradui sa devenim un grup care evolueaza in permanenta si aduce placere urechilor ascultatorilor", a dezvaluit Hyunsik.

'Ddui Ddui Bbang Bbang', ce a fost lansata pe data de 17 februarie la miezul noptii (in Coreea de Sud), a intrat in TOP 10 si a castigat locul #1 la topurile Gaon in privinta numarului de vanzari al albumelor. Aceste mici semne ofera posibilitatea trupei de a castiga locul #1 pentru prima oara de la debut.

"Daca vom castiga locul #1" dezvaluie Lee Changsub, "Ne vom intoarce la planurile initiale. Ne vom rade in cap pentru a arata ca vom munci si mai mult decat pana acum." Afirmatia sa socanta i-a speriat pana si pe membrii grupului.

Repede, Lee Minhyuk a spus: "Nu toti membrii vor face asta, doar Changsub se va rade in cap", in timp ce Im Hyunsik a propus: "Cred ca ar fi o idee bune daca am face un videoclip ca WonBin sunbaenim in filmul 'Ahjussi'". Changsub inca o data a accentuat: "Va rog sa ma ajutati sa ma rad in cap."

In privinta noului cantec lansat, Seo Eunkwang a explicat: "'Ddui Ddui Bbang Bbang' este un titlu destul de rasunator si creeaza foarte usor dependenta. Am simtit efectiv cum a reactionat publicul la acest cantec", a spus el plin de incredere.

Lee Changsub a continuat: "Este un album care inseamna foarte mult pentru noi. Avem incredere ca acest album ne va apropia si mai mult de fani. In comparatie cu albumele precedente, noi ne vom arata o latura imbunatatita, matura, mai sexy, rectificata, amuzanta si fermecatoare."

Astazi, Minhyuk s-a prezentat ca "rapperul care este bun la sport si muzica." Cand au fost intrebati de "Efectul Minhyuk", membrii BTOB si-au exprimat recunostinta fata de Minhyuk: "Bineinteles ca l-am simtit."

Hyunsik a continuat: "Suntem foarte recunoscatori daca unul dintre noi este capabil sa aiba un rol activ. Suntem fericiti si recunoscatori pentru rolul cute al lui Ilhoon. Minhyuk a dat tot ce a avut mai bun, in ciuda programului incarcat, deci suntem foarte surprinsi si recunoscatori."

Ilhoon a adaugat: "Sincer sa fiu, nu este sanatos pentru Minhyuk, chiar daca el este intr-o forma foarte bune. Ii multumim din suflet pentru spiritul sau de luptator, desi este intr-o conditie proasta.."

Changsub a continuat: "Minhyuk-hyung a inregistrat, apoi a dormit doar o ora inainte de filmarile pentru Dream Team. Si totusi, a obtinut locul #1 in acel episod. A fost foarte emotionant."

A fost dezvaluit faptul ca BTOB chiar au primit bani de Anul Nou de la Tae JinAh.

Cand au fost intrebati ce artist i-a sustinut pentru acest comeback, Ilhoon a spus: "Noi ne-am dus sa-l sustinem pe Rain sunbaenim la inregistrarea de la radio. Ne-am dus si am spus: 'ti-am urmarit performanta, a fost grozava. Vom avea si noi un comeback in curand, te rugam sa fii alaturi de noi' si a facut o poza cu noi."

Im Hyunsik a continuat: "In acel moment, Rain sunbaenim promova ca BiJinAh cu Tae JinAh sunbaenim. Noi i-am oferit lui Tae JinAh sunbaenim un CD semnat, iar in schimb el ne-a oferit bani, spunand ca acela este pretul CD-ului. El chiar ne-a sustinut spunand: 'Echipei careia eu ii ofer bani, se va descurca foarte bine.'"

Jung Ilhoon a spus: "Acea suma de bani i-a fost incredintata lui Seo Eunkwang. Nu stim ce s-a intamplat cu acei bani. Dar dupa o vreme, Eunkwang a avut o noua pereche de pantofi" a spus, starnind rasul tuturor.

De asemenea, Lee Minhyuk a adaugat: "Imediat ce cantecul a fost lansat, 4Minute and BEAST sunbaes au sustinut 'Ddui Ddui Bbang Bbang' pe SNS. Am fost foarte incantati."

In cele din urma, "G.Na sunbae a avut grija de noi inca dinainte de producerea cantecului nostru. Ne-a prezentat multe cantece. Ii suntem foarte recunoscatori."

A fost dezvaluit astazi ca Seo Eunkwang va fi un nou participant la SNL Korea. El si-a exprimat gandurile: "Nimeni nu stie cat de fericit sunt. Pana acum, am participat doar in 3 musicaluri, asa ca nu m-am simtit respins de actorie" si "Am dezvoltat din ce in ce mai multa lacomie fata de actorie. Voi da tot ce am mai bun la SNL pentru a arata o latura salbatica si incantatoare a mea. Astept sustinerea voastra."

De asemenea, Lee Minhyuk a mentionat: "BTOB planuieste un reality show. Vrem sa le aratam fanilor nostri viata noastra cotidiana, la fel cum le-o aratam pe cea de pe scena. Va rog sa ne aratati sustinerea voastra"

Intre timp, BTOB vor avea primul spectacol al comeback-ului pe data de 20 februarie, la 'MCountdown'.

Source: Newsen, OBS News (1) (2), Newspim, News1
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[Newsen] Comeback-ul BTOB...Nu sunt un grup predictibil!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: (☆▽☆) BORN TO BEAT (☆▽☆) :: Noutati-
Mergi direct la: